צור קשר

אודות

עורכת הדין רוית חן שגן מתמחה בתחומי המקרקעין, הצוואות והירושות מזה כ- 20 שנה, בעלת תעודת נוטריון ותעודה לעריכת ייפויי כוח מתמשך.

אודות עורכת דין רוית חן שגן

לאחר שנים של לימודים, התמחות ועבודה במשרדי מקרקעין ששמם הולך לפניהם, לרבות משרד פורת חכם בחדרה ומשרד פלדמן, פתחה עו"ד רוית חן שגן משרד בוטיק לעריכת דין מתוך רצון לאתר תיקים מאתגרים במיוחד, לפצח אותם בגאון ולהביא לתוצאה הטובה ביותר עבור הלקוח.

עו"ד חן שגן מתגאה בכישרון להביא תיקים קשים ומסובכים בתחומי המקרקעין על פתרונם בדרכים יצירתיות ומתוחכמות המעוגנות בחוק, ומסייעת ללוות אינספור לקוחות פרטיים, אנשי עסקים, ארגונים וחברות בתהליכי רכישה ומכירה מראשיתם ועד סופם, לרבות רישומי נכסים מכל הסוגים במרשמי הזכויות השונים. 

הצטרפו לרשימת התפוצה שלנו

ייצוג משפטי

עו"ד חן שגן מייצגת את לקוחותיה בעסקאות חייהם לרכישת/מכירת מבצרם הפרטי, מול הצד השני ומלווה אותם ממש מרגע קבלת ההחלטה על ביצוע העסקה ועד להוצאתה לפועל, ומלווה אותם כל הדרך הארוכה ומלאת הבירוקרטיה מול הרשויות המקומיות, רשויות המסים והמרשמים השונים, בנקים למשכנתאות ולעיתים, אף בשילוב עם אנשי מקצוע רלוונטיים בתחומם, לפי הצורך.

נסיון של שנים

בזכות שנים של צבירת ידע, ניסיון ומקצועיות ללא גבולות ואהבה גדולה של המקצוע, עו"ד חן שגן עומדת על כל פסיק ונקודה בחוזים ובהליכים משפטיים, מקפידה על איסוף נתונים וחקר מעמיק טרם כניסה לכל תיק, ומאתרת את נקודות התורפה בתיק מבעוד מועד במטרה לפתח אסטרטגיה משפטית חכמה, מקיפה ואסרטיבית. לאחר אישור תכנית הפעולה על ידי הלקוח, עו"ד שגן מגיעה לכל פגישה או דיון משפטי ומסייעת להביא ליישום הטקטיקה שלב אחר שלב, עד לקבלת התוצאה הרצויה.

עם עו"ד חן שגן, אתם יכולים להיות בטוחים שאתם בידיים טובות ושתמיד יש לכם לאן לפנות עם כל קושי או שאלה משפטית. היא שמה למטרה לסייע לכל לקוח ולקוח ליהנות מפתרונות מצוינים וחוקיים לכל סוגיה משפטית קשה לפיצוח, ולעשות זאת תוך מתן שירות חם, אישי מהיר ומקצועי לכל אורך הדרך.

ערכי הליבה של המשרד

עו"ד רוית חן שגן מספקת שירותי עריכת דין בתחומי המקרקעין, הצוואות והירושות וייפוי הכוח המתמשך מזה למעלה מ- 20 שנה

אהבה לאתגרים

עו"ד שגן נהנית לקבל לידיה תיקים מסובכים ומורכבים בתחום המקרקעין, בזכות שנים של התמודדות מול תיקים בנושא והיכרות מעמיקה עם התחום עוד מימי הילדות, ולהביאם על פתרונם במהירות ועל הצד הטוב ביותר.

ליווי חם ואישי

לעו"ד חן שגן חשוב ללוות את לקוחותיה יד ביד, לסייע להם לקבל תמונה מלאה של התיק ולבסס אסטרטגיה מקיפה, המביאה לתוצאה הרצויה ללא כאבי ראש ותוך שמירה על שלוות ורווחת הלקוח.

נסיון מרובה שנים

התנהלות ממקום של ניסיון ואהבה אישית לתחום המקרקעין. ההתמחות המעמיקה בנושא מסייעת לעו"ד שגן לאתר פתרונות יצירתיים לתיקים קשים ובעייתיים, ולהכיר את דרכי הפעולה החכמות ביותר לכל סיפור מקרה.

התנהלות שקופה וברורה

עו"ד שגן נהנית לקבל לידיה תיקים מסובכים ומורכבים בתחום המקרקעין, בזכות שנים של התמודדות מול תיקים בנושא והיכרות מעמיקה עם התחום עוד מימי הילדות, ולהביאם על פתרונם במהירות ועל הצד הטוב ביותר.

שאלות נפוצות

הרשות לרישום והסדר זכויות מקרקעין

הרשות המרכזית המכונה טאבו, מטרתה לכלול את כל הרישומים והסדרי הזכויות של קרקעות, מבנים פרטיים ומסחריים. עו"ד חן שגן מקפידה לעבור על הרישומים של כל נכס טרם מתן המלצה לרכישה מצד הלקוח, ומקפידה לייצג ולעדכן את הרשומות בטאבו עם החתימה על הסכם רכישה כדין.

מיסוי מקרקעין – מס רכישה ומס שבח

מיסוי מקרקעין מחולק לשני מיסים עיקריים:

מס רכישה – לפי סעיף 9(א) לחוק מיסוי המקרקעין, יוטל על קונה הנכס מס רכישה המחושב לפי שיעור משווי העסקה. בעוד שבדירות פרטיות מס רכישה הוא מדורג, בנכסים מסחריים מס הרכישה מחושב מהשקל הראשון.

מס שבח – לפי סעיף 6 לחוק המקרקעין, מס שבח מוטל על מוכר הנכס ומדגם את העלייה בשווי הנכס מהרגע שבו נרכש על ידי מוכר הנכס הנוכחי ועד לרגע המכירה. המס ניתן אך ורק אם נוצר רווח מעסקת המקרקעין.

פירוק שיתוף במקרקעין

פירוק שיתוף במקרקעין היא זכות בחוק המקרקעין, המאפשרת לכל אחד מהצדדים השותפים למקרקעין לעתור לפירוק השותפות מסיבה כזו או אחרת. במידה ויתר השותפים מסכימים לבקשת הפירוק, השותף המבקש ימכור את חלקו לשותפים אחרים או לצד שלישי.

כיצד מפנים שוכר בנכס מקרקעין

לשוכר קיימת הזכות להתגורר במושכר במשך תקופה מוגדרת מראש לפי חוזה, ובמידה והוא שומר על חוקי החוזה. בכדי לפנות שוכר ממושכר יש לעתור לבית המשפט ולהגיש תביעה כנגד המשכיר. ניתן לבקש תביעה מהירה שמטרתה לפנות את השוכר או לתבוע את השוכר לפי משורת הדין ואף לדרוש מהשוכר פיצויים. אין על המשכיר לפנות את הדייר בכוח.

מהו היטל השבחה?

היטל השבחה הוא מס שניתן בעבור השבחה של נכס, כאשר בעל הנכס מבקש מהרשות המקומית לבצע תוספת לנכס (חדר נוסף, מרפסת, בריכה ועוד) ומקבל אישור לעשות זאת. אישור זה מחויב בהיטל ההשבחה, שלרוב משתווה למחצית משווי עלות ההשבחה.

White Page

מאמרים מקצועיים

הצג את כל המאמרים

צילום בניינים

עורך דין דיני חוזים

עורך דין דיני חוזים הוא עורך דין שיודע כיצד לערוך חוזים ברמה מקצועית. במהלך חיינו, רובנו ניתקל בצורך לערוך חוזה כזה או אחר לרכישה או מכירה של דירה, הצטרפות למקום עבודה, הסדרת חלוקת הרכוש בין זוג נשוי באמצעות הסכם ממון, הסכם גירושין ואף עריכה של הסכם צוואה לעקיפת צו הירושה הסטנדרטי.
stumpblue

מה זה נוטריון

נוטריון הוא עורך דין מוסמך שעבר קורס נוסף לקבלת תואר הנוטריון, המאפשר לו לאשר, לאמת, להעיד ולערוך מסמכים משפטיים. חתימת נוטריון היא בעלת משקל רב יותר משל עורך דין פשוט, והיא מעידה בפני בית המשפט כי המסמך הוא מקורי, חוקי, ומאושר על ידי כל הצדדים החתומים עליו ממקום של רצון חופשי ותום לב. 
house plan

עורך דין מקרקעין

עורך דין מקרקעין או עו"ד נדל"ן הוא עורך דין העוסק בכל המתקשר לנדל"ן פרטי ומסחרי ולרבות לעסקאות רכישה ומכירה, שכירות, עסקאות קומבינציה, פרצלציות ועוד. תפקידו של עו"ד מקרקעין הוא לסייע ולהביא לסגירה של עסקה על הצד הטוב ביותר, תוך ייצוג הלקוח מול רשויות המדינה השונות ומול צד ב', עד לחתימה על חוזה בו מובעים תנאים שסוכמו מראש. 

דילוג לתוכן