צור קשר

מקרקעין

בזכות למעלה מ- 20 שנים של ניסיון והיכרות מעמיקה עם עולם הנדל"ן, עו"ד רוית חן שגן מתמחה בעסקאות מקרקעין ביד רמה, ומלווה לקוחות פרטיים ועסקיים בעסקאות רכישה וקנייה, הסדרה ורישום זכויות, רישום בתים משותפים, פרצלציות, סוגיות במיסוי מקרקעין ועוד. 

תוכן עניינים

עורך דין מקרקעין

עו"ד רוית חן שגן נהנית לקבל לשולחנה תיקים קשים ומיוחדים באופיים, ומסייעת ללקוחותיה לפצח אותם כאשר כל עסקה ועסקה מטופלת במקצועיות, ובדגש על שקיפות ומתן תשומת לב לפרטים הקטנים.

לייעוץ חינם וללא התחייבות לחץ כאן

מקרקעין

מה החזון?

החזון של עו"ד חן שגן הוא להביא לתהליך שנע על מיי מנוחות ומוביל לתוצאה הטובה ביותר, בהתאם לרצונותיו וצרכיו של הלקוח. שירות חם ואישי מהווה ערך עליון עבור עו"ד חן שגן, ולכן היא מקפידה ללוות כל לקוח ולקוח בכל שלבי העסקה, בעודה שומרת על אינטרס הלקוחות ומכוונת ליעד לכל אורך הדרך.   

סיוע משפטי

בזכות הידע, הניסיון והמקצועיות שלה, עו"ד חן שגן מספקת ייעוץ מקיף ומנהלת כל עסקה ודיון כחלק מאסטרטגיה משפטית מתוחכמת, הנבנית בשיתוף פעולה עם הלקוח.

יחד עם סיוע המשפטי, עו"ד חן שגן אף מסייעת להתאים לכל לקוח ולקוח בעלי מקצוע רלוונטיים ומהימנים החיוניים לביצוע העסקה, ובזכות זאת מספקת לכל לקוח מעטפת עסקית מלאה.  

תחומי עיסוק

עו"ד רוית חן שגן מספקת שירותי עריכת דין בתחומי המקרקעין, הצוואות והירושות וייפוי הכוח המתמשך מזה למעלה מ- 20 שנה

הסכמי מקרקעין

מיסוי מקרקעין

צוואות וירושות

יפוי כח מתמשך

שירותי נוטריון

גישור מחלוקות

שאלות נפוצות

הרשות לרישום והסדר זכויות מקרקעין

הרשות המרכזית המכונה טאבו, מטרתה לכלול את כל הרישומים והסדרי הזכויות של קרקעות, מבנים פרטיים ומסחריים. עו"ד חן שגן מקפידה לעבור על הרישומים של כל נכס טרם מתן המלצה לרכישה מצד הלקוח, ומקפידה לייצג ולעדכן את הרשומות בטאבו עם החתימה על הסכם רכישה כדין.

מיסוי מקרקעין – מס רכישה ומס שבח

מיסוי מקרקעין מחולק לשני מיסים עיקריים:

מס רכישה – לפי סעיף 9(א) לחוק מיסוי המקרקעין, יוטל על קונה הנכס מס רכישה המחושב לפי שיעור משווי העסקה. בעוד שבדירות פרטיות מס רכישה הוא מדורג, בנכסים מסחריים מס הרכישה מחושב מהשקל הראשון.

מס שבח – לפי סעיף 6 לחוק המקרקעין, מס שבח מוטל על מוכר הנכס ומדגם את העלייה בשווי הנכס מהרגע שבו נרכש על ידי מוכר הנכס הנוכחי ועד לרגע המכירה. המס ניתן אך ורק אם נוצר רווח מעסקת המקרקעין.

פירוק שיתוף במקרקעין

פירוק שיתוף במקרקעין היא זכות בחוק המקרקעין, המאפשרת לכל אחד מהצדדים השותפים למקרקעין לעתור לפירוק השותפות מסיבה כזו או אחרת. במידה ויתר השותפים מסכימים לבקשת הפירוק, השותף המבקש ימכור את חלקו לשותפים אחרים או לצד שלישי.

כיצד מפנים שוכר בנכס מקרקעין

לשוכר קיימת הזכות להתגורר במושכר במשך תקופה מוגדרת מראש לפי חוזה, ובמידה והוא שומר על חוקי החוזה. בכדי לפנות שוכר ממושכר יש לעתור לבית המשפט ולהגיש תביעה כנגד המשכיר. ניתן לבקש תביעה מהירה שמטרתה לפנות את השוכר או לתבוע את השוכר לפי משורת הדין ואף לדרוש מהשוכר פיצויים. אין על המשכיר לפנות את הדייר בכוח.

מהו היטל השבחה?

היטל השבחה הוא מס שניתן בעבור השבחה של נכס, כאשר בעל הנכס מבקש מהרשות המקומית לבצע תוספת לנכס (חדר נוסף, מרפסת, בריכה ועוד) ומקבל אישור לעשות זאת. אישור זה מחויב בהיטל ההשבחה, שלרוב משתווה למחצית משווי עלות ההשבחה.

stump clean

מאמרים מקצועיים

הצג את כל המאמרים

צילום בניינים

עורך דין דיני חוזים

עורך דין דיני חוזים הוא עורך דין שיודע כיצד לערוך חוזים ברמה מקצועית. במהלך חיינו, רובנו ניתקל בצורך לערוך חוזה כזה או אחר לרכישה או מכירה של דירה, הצטרפות למקום עבודה, הסדרת חלוקת הרכוש בין זוג נשוי באמצעות הסכם ממון, הסכם גירושין ואף עריכה של הסכם צוואה לעקיפת צו הירושה הסטנדרטי.
stumpblue

מה זה נוטריון

נוטריון הוא עורך דין מוסמך שעבר קורס נוסף לקבלת תואר הנוטריון, המאפשר לו לאשר, לאמת, להעיד ולערוך מסמכים משפטיים. חתימת נוטריון היא בעלת משקל רב יותר משל עורך דין פשוט, והיא מעידה בפני בית המשפט כי המסמך הוא מקורי, חוקי, ומאושר על ידי כל הצדדים החתומים עליו ממקום של רצון חופשי ותום לב. 
house plan

עורך דין מקרקעין

עורך דין מקרקעין או עו"ד נדל"ן הוא עורך דין העוסק בכל המתקשר לנדל"ן פרטי ומסחרי ולרבות לעסקאות רכישה ומכירה, שכירות, עסקאות קומבינציה, פרצלציות ועוד. תפקידו של עו"ד מקרקעין הוא לסייע ולהביא לסגירה של עסקה על הצד הטוב ביותר, תוך ייצוג הלקוח מול רשויות המדינה השונות ומול צד ב', עד לחתימה על חוזה בו מובעים תנאים שסוכמו מראש. 

דילוג לתוכן