צור קשר

צילום בניינים

עורך דין דיני חוזים

תוכן עניינים

עורך דין דיני חוזים הוא עורך דין שיודע כיצד לערוך חוזים ברמה מקצועית. במהלך חיינו, רובנו ניתקל בצורך לערוך חוזה כזה או אחר לרכישה או מכירה של דירה, הצטרפות למקום עבודה, הסדרת חלוקת הרכוש בין זוג נשוי באמצעות הסכם ממון, הסכם גירושין ואף עריכה של הסכם צוואה לעקיפת צו הירושה הסטנדרטי.

עורך דין דיני חוזים חייב להכיר היטב את החוקים הרלוונטיים לחוזה אותו הוא עורך, ולהיות בעל ניסיון בעריכת חוזים חסינים המגנים על האינטרסים של לקוחותיו באופן מלא. חיוני כי עורך דין דיני חוזים ישלוט היטב בשפה בה נכתב החוזה, ואף בשפות תרגום במידה ויש לתרגם את החוזה לאנגלית או למספר שפות.

למה לא לנסח חוזה לבד?

אנשים רבים טועים להאמין כי הם יכולים לערוך חוזה לבד, ללא צורך בעורך דין דיני חוזים. עם זאת, אנשים שאינם מכירים את עולם המשפט יתקשו לערוך חוזה איכותי שיעמוד כדין בבית המשפט, וככל הנראה ישכחו או יתעלמו מחוקים ואינטרסים שחיוני לכלול בחוזה, שלימים עשויים לעלות להם ביוקר.

עריכת חוזה באופן עצמאי ללא היכרות מעמיקה עם חוק החוזים ואופן העריכה הנכון של חוזה משפטי עושים טעות מרה, ומדובר בחוסר אחריות שעלול לעלות בכאבי ראש וכספים רבים בעתיד. רק עורך דין דיני חוזים יכול להבטיח שכל מרכיבי החוזה נבדקו מראש וכי כל התקנות הרצויות רשומות בו, ועומדות בחוקי המשפט הרלוונטיים כך שהחוזה יקבל תוקף בבית משפט.

חוזה שנערך על ידי עורך דין דיני חוזים מבטיח כי הזכויות והחובות המוטלות עליכם בחוזה נאכפות על ידי עולם המשפט, וכי במידה והצד השני יפר את חובות או זכויות אלו, תזכו בפיצוי שנקבע מראש.

איך לערוך חוזה חכם?

עריכת חוזים על ידי עורך דין דיני חוזים לרוב נעשית לאחר שיחה עם שני הצדדים השותפים לחוזה, בכדי שיהיה אפשר להעלות נושאים שעשויים להוביל למחלוקת מראש, ולפתור אותם טרם החתימה על החוזה. עורך הדין ילווה את הצדדים לכל אורך התהליך, עד לקבלת ההסכם הנכון והמתאים ביותר עבורם, בהתאם לחוק.

עורך דין דיני חוזים יודע על אלו נקודות ללחוץ ואלו שאלות לשאול בכדי להעלות את כל הבעיות על פני השטח טרם עריכת החוזה, כך שעם סיום התהליך החוזה שעליו תחתמו יאגד את כל התנאים, המצבים האפשריים, הזכויות והחובות של שני הצדדים, ויהיה מחייב כלפיהם.

עורך דין דיני חוזים

מה עושים עם חוזה מוכן?

במידה ואתם מקבלים חוזה מוכן ממעביד, צד בעסקה בתחום המקרקעין או אפילו בן זוג, כדאי ואף מומלץ לפנות אל עורך דין שיסייע לכם לפרש את החוזה ולעמוד עליו סעיף אחר סעיף, בכדי להבטיח שאתם מבינים את כל הכתוב בחוזה, כולל האותיות הקטנות, ויודעים על מה אתם עומדים לחתום.

הידע בקריאה והבנה של חוזה הוא בנמצא רק אצל עורך דין דיני חוזים, לכן חיוני לפנות אליו ולוודא כי כל פסיק ונקודה מובנים במלואם, ועל ידי כך למנוע בעיות או חתימה על חוזה שכולל תנאים שאינם מתאימים לכם, ולהיחשף אליהם רק כשכבר מאוחר מדי.

כדאי לבחור בעורך דין דיני חוזים בעל ניסיון בתחום, שיכול להציג חוזים קצרים כארוכים ופשוטים כמורכבים כדוגמאות לחוזים שערך, המתקשרים לנושא לו אתם זקוקים ומותאמים לחוק.

במידה ואתם מקבלים המלצה לעורך דין דיני חוזים, מומלץ לבדוק מול עורך הדין כי הוא אכן מתמחה בתחום שבו אתם זקוקים עריכה של חוזה. במידה ואתם זקוקים לפירוש חוזה, חיוני לשים לב שעורך הדין סורק את החוזה מכל כיוון ושם לב לאותיות הקטנות בכל עמוד ועמוד.

שאלות נפוצות

מהו עורך דין דיני חוזים?

עורך דין דיני חוזים הוא עורך דין שיודע כיצד לערוך חוזים ברמה מקצועית. במהלך חיינו, רובנו ניתקל בצורך לערוך חוזה כזה או אחר לרכישה או מכירה של דירה, הצטרפות למקום עבודה, הסדרת חלוקת הרכוש בין זוג נשוי באמצעות הסכם ממון, הסכם גירושין ואף עריכה של הסכם צוואה לעקיפת צו הירושה הסטנדרטי.

מה עושים עם חוזה מוכן?

במידה ואתם מקבלים חוזה מוכן ממעביד, צד בעסקה בתחום המקרקעין או אפילו בן זוג, כדאי ואף מומלץ לפנות אל עורך דין דיני חוזים שיסייע לכם לפרש את החוזה ולעמוד עליו סעיף אחר סעיף, בכדי להבטיח שאתם מבינים את כל הכתוב בחוזה, כולל האותיות הקטנות, ויודעים על מה אתם עומדים לחתום.

שתף ברשתות החברתיות

כתוב תגובה

דילוג לתוכן