צור קשר

עורך דין מקרקעין

תוכן עניינים

עורך דין מקרקעין או עו"ד נדל"ן הוא עורך דין העוסק בכל המתקשר לנדל"ן פרטי ומסחרי ולרבות לעסקאות רכישה ומכירה, שכירות, עסקאות קומבינציה, פרצלציות ועוד. תפקידו של עו"ד מקרקעין הוא לסייע ולהביא לסגירה של עסקה על הצד הטוב ביותר, תוך ייצוג הלקוח מול רשויות המדינה השונות ומול צד ב', עד לחתימה על חוזה בו מובעים תנאים שסוכמו מראש. 

ייעוץ

אף על פי שאין תמיד הכרח להיוועץ בעורך דין, כדאי ואף מומלץ לעשות זאת בכדי להבטיח שבמהלך כל דיון יימצא עורך דין המבין בנושא המשפט ומייצג את האינטרסים שלנו. עורך הדין אף יעבור על כל הניירת מראש ויסייע למצוא פתרונות מעולים לבעיות רבות מבעוד מועד. באותו האופן, הוא גם יסמן שגיאות או השמטה של מידע של צד ב', ועל ידי כך יסייע לקדם את התיק לטובתנו.

מהו עורך דין מקרקעין?

כמו כל עורך דין, עורך דין מקרקעין הוסמך לעריכת דין לאחר שקיבל תואר בעריכת דין, עבר סטאז' ואת מבחן הלשכה המדיני. עם קבלת הרישיון לעסוק בעריכת דין, באפשרותו של עו"ד נדל"ן לייעץ ולייצג לקוחות בעסקאות מכירה ורכישה של קרקעות, נכסים פרטיים ומסחריים, בדיונים מול רשויות מקומיות כמו הוספה של תוספת למבנה כמו קומה או בריכה, בהעברת זכויות ושטרות בעלות, סקירה של נסחי טאבו, מיסוי נכסים, תכנון נדל"ני ועוד. 

חוקי המקרקעין במדינת ישראל אינם מחייבים ייצוג של עורך דין מקרקעין, אך מומלץ מאוד להיוועץ בעו"ד נדל"ן בכדי להבטיח שהעסקה נעה מהר ועל מיי מנוחות, וכי שני הצדדים מודעים לכל שיש להכיר על הנכס עצמו, ומוכנים לחתום על החוזה ממקום בטוח.  

תחומי האחריות של עו"ד מקרקעין

עורך דין מקרקעין מסייע להכין מסמכים וחוזים בנושא המקרקעין, לבחון מסמכים קיימים ולפעול מול רשויות המדינה השונות. רוב הפעמים, עו"ד מקרקעין יטפל בסגירת עסקת הנדל"ן והעברת הבעלות והזכויות אל רוכש המבנה. העסקה נסגרת באופן סופי בעת מועד התשלום, כאשר על עו"ד נדל"ן לוודא כי ההעברה היא חוקית, תקינה, מחייבת, ומשרתת את האינטרסים של הלקוח.

Big White House

תהליך הרכישה

במהלך תהליך הרכישה של נכס, עו"ד נדל"ן בדרך כלל יכין מסמכים שיהיה עליו להגיש לרשויות המקומיות וחוזים שמאגדים את התנאים שנקבעו מראש. עורך דין מקרקעין גם יבחן את נושא מדיניות הביטוח, יעמוד על הבעלות על הנכס ויוודא כי אין עוד בעלים על הנכס ושאין עליו שום עיקולים או בעייתיות בתהליך הרכישה.

עם סיום העסקה, עו"ד מקרקעין יוודא שמוכר הנכס יקבל את מלוא הסכום שהובטח במלואו, ולאחר מכן יטפל בתהליך העברת הבעלות כדין.

במקרה ומתעוררת מחלוקת בין שני הצדדים, עו"ד מקרקעין יסייע לפתור את הבעיה על ידי מעבר על החוזים, בחינת שטר הבעלות ואיתור הפתרון המשפטי הנכון בכל מקרה ספציפי. במידת הצורך, עו"ד מקרקעין יכול גם לייצג את הלקוח בבית המשפט, במידה והמחלוקת מחריפה ומובילה לוויכוח בין הרוכש למוכר. עו"ד מקרקעין מסייע להציג את כל העובדות של שני הצדדים, במטרה לסייע ולהביא לפתרון הטוב ביותר עבורם. 

מתי כדאי לפנות אל עו"ד מקרקעין?

ההמלצה הרווחת היא לפנות אל עו"ד מקרקעין עם כל עסקת נדל"ן המצריכה העברה גדולה של כספים. ההחלטה אם לפנות אל עו"ד נדל"ן היא שלכם, אך יש לציין שבחירה לעשות זאת חוסכת זמן רב, ומבטיחה שעומד לצידכם איש משפט שמבין את עולם החוק מקרוב, ויודע כיצד להתמודד עם בעיות משתנות שעשויות לעלות לאורך תהליך הרכישה או המכירה של נכס או קרקע. 

עו"ד מקרקעין הוא נכס בעסקאות רכישה ומכירה במיוחד, וכדאי ואף מומלץ להיוועץ בעו"ד נדל"ן טרם חתימה על חוזה בכדי להבטיח שאתם נכנסים לעסקה בטוחה. 

שאלות נפוצות

מה השירותים שהמשרד מציע

משרד עריכת דין רוית שגן מתמחה בייעוץ וייצוג בתחומי המקרקעין, הצוואות והירושות וייפוי הכוח המתמשך.

המשרד מתגאה ביכולתו לפצח תיקים קטנים כגדולים, ולעשות זאת תוך מתן שירות חם ואדיב ללקוחותיו לכל אורך הדרך.

אילו פרוייקטים חשובים משרד עו"ד רוית חן שגן ביצע

Description for this block. Use this space for describing your block. Any text will do. Description for this block. You can use this space for describing your block.

האם ניתן לקבל ייעוץ חינם ?

בוודאי, אשמח לייעץ ולעזור בכל שלב או בתהליך בו אתם נמצאים, וללוות אתכם לכל אורך הדרך עד לקבלת ההכרעה המשפטית הרצויה והטובה ביותר.

שתף ברשתות החברתיות

כתוב תגובה

דילוג לתוכן